Linda Johansson Olander

Instruktör

Efter att ha suttit många timmar på bänken och tittat på när mina döttrar tränade samt hjälpt till med markservice på en del läger m.m inom föreningen så vågade jag mig till slut ut på mattan 2014. Ivrigt påhejad av det glada gänget som redan fanns där så växte en samhörighet fram som vi inte har släppt. Det är en fascinerande resa fylld av många spännande möten med nya människor, utmaningar, framsteg och en personlig utveckling med alltifrån att sitta med i föreningens styrelse till att vara verksam i Svenska Taidoförbundet Barn kommitté. 

Grader

- Brunt bälte 1 Kyu 2023 
- Brunt bälte 2 Kyu 2022

Instruktörer

- Daniel Andersson 5 Dan Renshi
- Fredrik Johansson 4 Dan Renshi

WTF World Taido federation internationella utbildningar


Övriga utbildningar

- Hjärt lungräddning 2023
- Tränarutbildning steg 1,2,3 för Svenska Budo&Kampsportsförbundet
- Steg 1 kurs Svenska Taidoförbundet 2023
- Barninstruktörskurs Svenska Taidoförbundet 2022

Övriga utmärkelser


Andra kampsporter